03-7110400 www.UltraSport.co.il
חופשות כדורגל מונדיאל 2014 מונדיאל בברזיל אודות החברה יצירת קשר הרשמה

האצטדיונים

 

 

מרקנה, ריו דה ז'ניירו:
אצטדיון  Estádio Mário Filho, המכונה Maracanã הוקם לראשונה לקראת אירועי המונדיאל הראשון אותו אירחה ברזיל ב-1950 והכיל כ-200,000 מושבים. במשחק שבין נבחרות ברזיל ואורוגוואי באותה השנה, צפו בטורניר 199,854 צופים, שיא עולמי בכמות צופים במשחק כדורגל בכל הזמנים. כיום הוא מכיל כ-95,000 מושבים, לאחר שביולי 1992 התמוטט אחד היציעים העליונים וגרם למותם של שלושה צופים. מאז הוחלט להקטין משמעותית את תכולתו ולהפוך את כל היציעים ליציעי ישיבה במקום עמידה. כיום מרקנה הוא מגרשן הביתי של שתי קבוצות הכדורגל הגדולות בריו דה ז'ניירו ובברזיל בכלל: פלמנגו ופלומיננסה. אחד מרגעי השיא של המקום קרה בינואר 2000, במשחק הגמר הראשון של גביע העולם לקבוצות, בו ניצחה קורינתי אנס את ואסקו דה גאמה 4-3 בבעיטות הכרעה מ-11 מטר.
פרט למשחקי כדורגל, מארח האצטדיון גם מופעים מוזיקליים גדולים, ביניהם את "רוק בריו", אירוע הרוק הגדול ביותר בדרום אמריקה והופעות של אמנים בינלאומיים גדולים. במונדיאל הקרוב, יהיה מרקנה האצטדיון המרכזי ויארח את טקסי הפתיחה והסיום. לאחר מכן גם יארח אותם טקסים של גמר טורניר הכדורגל האולימפי של אולימפיאדת ריו 2016. ולכבוד כל זה, עובר הוא גם בימים אלה שיפוצים ושדרוגים, שכוללים בנייה מחדש של היציעים קרוב יותר למגרש והרחבת שטח הקירוי של היציעים. בסיום השיפוץ, יעמוד מספר המקומות על 87,000 בלבד. גם קריית הספורט שסביבו עוברת שיפוץ מאסיבי לקראת האירועים. את סיום השיפוץ, יחגגו הברזילאים במשחק ידידות מול אנגליה.


מפה


הצג מפה גדולה יותר

מאנה גארינצ'ה, האצטדיון הלאומי של ברזיליה:
בירת ברזיל מארחת לא מעט אירועים, גם בתחום הכדורגל וגם בתחומי המוזיקה והפוליטיקה. בין הקולג' הצבאי והפארק בעיר, ממוקם Estádio Nacional de Brasília Mané Garrincha, שנקרא על שמו של שחקן העבר של נבחרת הכדורגל של ברזיל. הוא נחנך לראשונה ב-1974, נהרס חלקית ב-2010, ובימים אלה נמצא בבנייה מחדש, לגאוותם הגדולה של הברזילאים, עם תכנון נוצץ ויוקרתי שמשלב גם חשיבה סביבתית מתקדמת ביותר. עד כה הכיל האצטדיון 42,200 מקומות, לאחר הבנייה צפוי הבניין להכיל 70,064 מקומות. במסגרת הבנייה, יבוטל מסלול האתלטיקה שהקיף את המגרש והאצטדיון יהפוך למקורה, עם תקרה לבנה למניעת התחממות ואלמנטים סביבתיים נוספים.


מפה


הצג מפה גדולה יותר

Arena Corinthians, בסאו פאולו:
האצטדיון החדש של נבחרת הכדורגל הברזילאית Corinthians, שנבנה מחדש בימים אלה בשכונת Itaquera של סאו פאולו וישמש למגרשה הביתי של הנבחרת. שמו הרשמי כרגע הוא Arena De Sao Paulo  עד לסיום תהליכי בנייתו מחדש, אז יינתן לו שם מקורי יותר. במונדיאל הקרוב יארח האצטדיון את טקס הפתיחה הרשמי. במצבו הרגיל הוא נועד להכיל 48,000 איש, אך באירועי המונדיאל יוספו לו עוד 20,000 מושבים זמניים והוא ישמש לאחד משלושת האצטדיונים המובילים. ראשי 32 המדינות המשתתפות בתחרויות ונציגיהם צפויים למלא את יציעיו, יחד עם כ-5000 כתבים מכל העולם. סביב רחבת הדשא של האצטדיון, נבנו שני יציעים חדשים במראה חדיש ובעיצוב הייטקי נקי. 

  


הצג מפה גדולה יותר

אצטדיון Mineirão בעיר Belo Horizonte:
אצטדיון המושל מגליאאס פינטו (Estádio Governador Magalhães Pinto) או בכינויו מינייראו, נמצא בדרום מזרח ברזיל, בחבל מינאס ז'ראיס, הידוע במכרות הזהב והיהלומים שלו. זהו האצטדיון השני בגודלו בכל ברזיל, אחרי המרקנה של ריו, עם עבר מכובד של משחקי ליגת העל הברזילאית ומשחקים מובילים בהיסטוריה הברזילאית. גם הוא בשיפוצים לקראת המונדיאל, כבר מ-2010, במהלכם ירדו מספר המקומות באולם מ-75,783 מקומות ישיבה ועמידה ל-64,500 מקומות ישיבה בלבד.

 

מפה

הצג מפה גדולה יותר

אצטדיון קסטלאו בפורטלזה:
אצטדיון גוברנדור פלאסידו קסטלו ממוקם באחת מערי החוף היפות של ברזיל –  פורטלזה, שנחשבת לגן עדן גם ביום וגם בלילה, עם דולפינים, חופי טורקיז, רוחות טובות לגלישה וחיי לילה מהטובים בברזיל. האצטדיון משמש למגרשה הביתי של קבוצת מועדון ספורט סיירה, מליגת העל של ברזיל. הוא הוקם לראשונה ב-1973 ועבר שיפוץ מאסיבי בשנים 2000-1. כעת, לקראת המונדיאל, עובר המקום שדרוג נוסף ושינוי מראה לסגנונם ההייטקי של האצטדיונים האחרים במדינה. האצטדיון מכיל כ-60,000 צופים.